Збільшились штрафи за порушення термінів зберігання первинних документів

Збільшились штрафи за порушення термінів зберігання первинних документів

Нещодавно скасували ведення книги доходів, і багато хто з підприємців міг розслабитися і втратити пильність. Однак не варто розслаблятися повністю))))))) По-перше, книгу можна буде не вести лише з 01 січня 2021 року. По-друге, облік доходів в якомусь  вигляді треба буде все-одно вести, наприклад в форматі таблиці excel. Крім того не зрозуміло, що робити тим ФОП, які зареєстрували книгу до 31.12.2020 року (почекаємо роз’яснень). Тим часом законодавці працюють і вносять чергові зміни, які  на їх думку певно “мають полегшити нам, ФОПам, життя:) А саме: вони збільшили  штрафи за порушення термінів зберігання первинної документації (відповідно до малої податкової реформи завдяки Закону № 466):

З 23 травня 2020 року незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн (раніше штраф становив 510 грн). 

Повторне накладення штрафу  буде вже в розмірі 2040 грн (раніше – 1020 грн)

Що саме має зберігати підприємець? 

✅первинні документи, на підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат;

✅документи, що використовувалися для складання декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця;

✅інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. 

Зберігатися такі документи мають не менш як 1095 днів з дня подання останньої податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються (для відповідних дозвільних документів – не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії). 

Тож перш ніж щось викидати зі своїх документів, добре перевірте, чи вийшов термін зберігання.

Leave a Reply