Закриття ІІ-го кварталу 2019-го року для ФОП в сфері ІТ і не тільки. Сплата податків та подача звітності: розміри та терміни.

Закриття ІІ-го кварталу 2019-го року для ФОП в сфері ІТ і не тільки. Сплата податків та подача звітності: розміри та терміни.

Закінчився 2-й квартал і потрібно здавати звітність та сплачувати податки – це стосується всіх ФОПів в т.ч. і ФОПів в сфері ІТ. Зазначимо в хронологічній послідовності що за чим потрібно буде робити:

  • До 19 липня потрібно сплатити ЄСВза 2-й кв. 2019р. – по 918,06 грн. за кожен місяць окремо, в цілому за квартал сума складає 2754,18 грн.  За несвоєчасну сплату ЄСВ штрафні санкції становитимуть 20% від суми боргу, при цьому пеня буде нараховуватись у розмірі 0,1% від суми боргу за кожен день прострочення. НАГАДУЮ, що з 02.05.2019р. було змінено реквізити для сплати ЄСВ. Реквізити ви можете побачити або на taxer.ua, або в електронному кабінеті платника на сайті ДФС
  • До 20-го липня потрібно сплатити єдиний податок за липень ФОП, які перебувають на 1-й або 2-й групі єдиного податку. Штрафні санкції за несвоєчасну або неповну сплату єдиного податку підприємцями 1-ї та 2-ї груп становлять 50% від розміруЄП. Крім того нарахують ще й пеню.
  • До 20-го липня необхідно подати звіт ЄСВ за формою додаток 4 тим ФОПам, які використовують найману працю, або користуються послугами фізичних осіб за договорами ЦПХ. Штраф за несвоєчасну подачу звіту становитиме 170 грн.
  • До 09 серпня потрібно подати:
  • ФОП платникам ЄП 3-ї групи – декларацію платника єдиного податку за формою F0103306
  • ФОП платникам 2-ї групи, які перейшли з 01 квітня або з 01 липня на 3-групу — декларацію платника єдиного податку за формою F0103306, в якій зазначити дохід в 3-му розділі дохід, якщо він був, який був отриманий в 1-у кварталі/півріччі та зазначити нарахування єдиного податку в 1-му кварталі/півріччі. Зазначити слід саме нарахування єдиного податку, а не сплату!
  • ФОП, які перебували на загальній системі в 2-му кварталі (це ФОП які весь квартал перебували на загальній системі оподаткування, або ФОП, які були зареєстровані в 2-му кварталі та обрали 1-шу або 2-гу групу спрощеної системи оподаткування, наприклад, були зареєстровані в квітні, а перейшли на 1-шу або 2-гу групу єдиного податку з 01 травня) – декларацію про майновий стан та доходи за 2-й кв. за формою F0100110

За несвоєчасну подачу декларацій передбачено штрафні санкції у розмірі 170 грн., за повторне порушення – 1020грн.

  • Крім декларації потрібно подати звіт за формою 1ДФ – лиш тим ФОП, які використовують найману працю, або користуються послугами фізичних осіб чи інших ФОП. За несвоєчасну подачу даного звіту передбачено штраф 510 грн., потворне порушення – 1020 грн. 
  • До 19 серпня ФОП платникам єдиного податку 3-ї групи потрібно сплатити єдиний податок у розмірі 5%, якщо ви не являєтесь платниками ПДВ. Розмір штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного податку ФОПами 3-ї групи складає 10% від суми боргу, якщо термін прострочення складає до 30 днів, якщо більше 30-ти днів, то розмір штрафних санкцій становитиме 20% від суми боргу. Крім того буде нараховано пеню за несвоєчасну сплату.

Якщо у вас залишились питання, або вам потрібна допомога в веденні бухгалтерії, звертайтесь.

Наталя Юдіна-Литвиненко