Законопроекти, які були нещодавно подані, прийняті, однак зі змінами

29-30 серпня 2019р. було подано ряд законопроектів, що стосуються роботи ФОПів та юридичних осіб. Деякі з них вже було прийнято ВРУ, однак з деякими змінами, а саме:

 1. 19 вересня 2019 року були прийняті законопроекти: № 1057 від 29.08.2019р. «Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» та № 1072 від 29.08.2019р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб». Дані законопроекти передбачали введення єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО з 01 липня 2020 року. Проте Єдина звітність запрацює лише з 01 січня 2021 року. Тобто з 2021 року ФОП та юридичні особи замість двох звітів (щомісячного додатку 4 та щоквартального звіту 1ДФ) будуть здавати щомісячний єдиний звіт. Також звіт з ЄСВ ФОПи будуть подавати у складі річної декларації.
 2. 20 вересня 2019 року було прийнято Законопроект № 1073 від 29.08.2019р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Проте також було внесено ряд поправок. Зазначимо основні моменти, які важливі:
  • Можливо буде використовувати як класичний, так і програмний РРО, який можна буде реєструвати через електронний кабінет;
  • З 1 жовтня 2020 року набере чинність норма «кешбеку». Вона означає, що покупець, який здійснив покупку більш ніж на 850 грн. та отримав чек, має можливість перевірити його на автентичність. І якщо виявиться, що продавець порушив порядок розрахункових операцій, то він отримає штраф, а покупцю повернуть 100% вартості придбаного товару;
  • З 01 жовтня 2019 року застосовуватимуть штрафні санкції за незастосування РРО в повному обсязі (100% від суми при першому порушенні, та 150% – при повторному). РРО мають застосовувати на загальних підставах та без врахування послаблення в 1 млн. грн. наступні категорії платників ЄП ІІ-ІVгруп, які здійснюють:
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;
  • реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується КМУ.
  • Загальні правила застосування РРО для всіх платників єдиного податку ІІ-ІVгруп почнуть діяти з 01 січня 2021 року разом зі збільшенням граничної суми доходу для платників ЄП ІІ групи з 1,5 до 2,5 млн. грн.
 1. Законопроект № 1030 від 29.08.2019р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України» прийнято. Тобто з 20 листопада 2019 року за перевищення терміну  доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення більш ніж на 30 діб будуть стягувати штраф у розмірі 170 тис. грн. або проведуть конфіскацію автомобіля.  А керування водієм автомобілем, по відношенню якого порушені обмеження, встановлені ТКУ, потягне за собою накладання штрафу на водія у розмірі 8500 грн, повторне порушення – 17000 грн.

До 20 листопада 2019 року продовжиться дія спрощених умов митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, ввезених на митну територію України в період з 01.01.2015 р. до 25.11.2018р.

Пізніше будуть освітлені більше деталей по прийнятим законопроектам. Інші законопроекти знаходяться поки що на розгляді.