З 1-го липня з’являться нові ознаки доходів для заповнення ф. № 1ДФ

Мінфін наказом від 26.05.2020 р. №241 (зареєстрований в Мін’юсті 12.06.2020 р. за №514/34797) затвердив зміни в додаток до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

За пояснювальною запискою та відповідними додатками до проекту виходить, що зміст форми №1ДФ не зміниться.

Наказом вносяться зміни лише в додаток до Порядку №4.

Натомість зміни відбулися у Розділі 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб». Чинні назви ознак доходів приводяться у відповідність із нормами ПКУ, а також:

1) узагальнену ознаку 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» поділено на дві:

  • 153 «Сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому»;
  • 197 «Сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку».

2) розподілено види доходів з ознаки 106 (за нею відображалися всі види доходів щодо оренди нерухомості та землі) на ознаки:

  • 106 «Надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду»;
  • 195 «Надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис»;
  • 196 «Надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду».

3) зі змісту ознаки доходу 125 прибрано згадку про внески за договорами довгострокового страхування життя;

4) викладено у новій редакції ознаку доходу 128.
Під цією ознакою будуть зазначатися сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів.  Тобто вже не потрібно буде зазначати суми житлових та інших субсидій або дотацій. Для звичайних роботодавців правила використання цієї ознаки не зміняться. Як і раніше, під цією ознакою потрібно буде зазначати допомогу по вагітності та пологах.

Цей наказ набере чинності з 1 липня 2020 року.

Відповідно під час звітування за ІІI квартал 2020 року слід буде застосовувати нові ознаки доходів.