Як ФОПу легше пройти звірку з податковою

Як ФОПу легше пройти звірку з податковою

Дуже часто айті-підприємці думають, що якщо вони сплачують все вчасно, то проблем не буде і можна спати спокійно. Але, не все так просто❗ Можна робити все правильно, а через деякий час несподівано дізнатися про штраф. А все тому, що неправильно вказав свої дані або реквізити платежу((

Звідси виникає логічне запитання, як дізнатися: є у тебе борги, чи ні

✅Ви можете прийти до інспектора особисто і провести звірку, це займе з дорогою та чеканням в черзі біля 2-4-х годин. Крім того, з собою треба взяти квитанції і звіти.

Звірку можна провести і в електронному кабінеті у розділі «Стан розрахунків з бюджетом» є дані по виплатах. Самостійно звірити нарахування та сплату, наявність боргу. Однак суми штрафів за несвоєчасну сплату податків ви тут не побачите, лише буде відображено сам факт несвоєчасної сплати та нараховано пеню. Тут також можна провести звірку онлайн через інспектора та отримати документ про стан розрахунків з податковою по сплаті податків та зборів з електронним підписом посадової особи та печаткою податкової. Для цього потрібно перейти в розділ «листування з ДФС», зі списку «Тематика» виберіть податок або збір, за яким хочете провести звірку. У рядку «короткий Зміст листа» напишіть коментар, за який період хочете провести звірку. Якщо треба, можете прикріпити відсканований документ. Натисніть «Зберегти», а потім підпишіть лист ключем ЕЦП. Відповідь від податкової отримаєте не пізніше ніж через місяць.

✅Можете також подати письмову заяву в податкову, в якій перебуваєте на обліку. У ній ви вказуєте: період, за який проводите звірку податків і зборів, суми, які були нараховані та сплачені за період, що вас цікавить. Для звірки слід мати при собі квитанції про сплату або виписку з банку, в якій зазначені сплати податків чи зборів, так як інспектор може запросити підтвердження оплати. У податкової є місяць на відповідь.

✅З нового – Opendatabot – ви можете перевірити, чи є борги, використовуючи даний сервіс. Для цього потрібно ввести свої ПІБ або податковий номер в чат з ботом, у відповідь отримаєте коротку інформацію про свій ФОП, в тому числі і про заборгованість.

На наш погляд, найоптимальнішим варіантом буде проведення звірки в електронному кабінеті, при цьому якщо ви розумієтесь на можливих нарахуваннях штрафів. А краще доручити цю справу професіоналам.

Ми раді будемо проконсультувати вас та з задоволенням допоможемо вам пройти звірку у вашому електронному кабінеті

Leave a Reply