ВАЖЛИВО! Для HR в IT та тих ФОПів, які мають КВЕДи: 78.10, 78.20 та 78.30

Дана інформація корисна тим ФОП, які мають в арсеналі зареєстрованих КВЕДів наступні:

  • 78.10 Діяльність агентств працевлаштування;
  • 78.20 Діяльність агентств тимчасового працевлаштування;
  • 78.30 Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами.

Згідно Наказу Мінсоцполітики «Про затвердження форми звітності N 1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні та Порядку її подання» за № 851 від 03.06.2019р. (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 липня 2019 р. за N 717/33688) терміни подання звітності за формою 1-ПА в центри зайнятості змінилися з річних на щоквартальні. Протягом 15 календарних днів після закінчення кварталу потрібно здати звіт за даною формою. Якщо останній день припадає на вихідний чи святковий день, то граничний термін подання звітності є перший після нього робочий день.

Наразі, нажаль, здати звіти в електронному вигляді неможливо. Потрібно здавати в паперовому вигляді – або наручно, або відправити поштою цінним листом з описом.

Сам бланк звітності та як заповнювати можете знайти за посиланням бланк звіту 1-ПА.

Прошу також звернути увагу на наявність штрафу за неподання звіту:

У випадку виявлення порушення законодавства про зайнятість в частині неподання суб’єктом господарювання відомостей про працевлаштованих ним осіб без поважних на це причин, відповідно до п. 4 ст. 53 Закону України “Про зайнятість населення”, на суб’єктів господарювання накладається штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення. Сума штрафу в 2019 році становить 8346 грн.

Навіть за неподання пустого звіту ШТРАФУЮТЬ! Тому будьте уважні та обережні.