Традиційні РРО можуть замінити для підприємців на цифрові

Мінфін працює над розширенням сфери застосування РРО. Це один з важливих інструментів для детінізації економіки країни. Зокрема, для зменшення витрат підприємців на придбання традиційних РРО зараз в рамках діяльності створеної при Мінфіні робочої групи опрацьовується питання впровадження всіх можливих технологій в сфері РРО, в т.ч. впровадження цифрових РРО.

Бізнес отримає можливість використовувати власні комп’ютери, планшети, смартфони або інші пристрої для формування розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Також робоча група напрацювала механізм (так званий «кешбек»), який буде стимулювати покупця отримувати фіскальний чек за товар або послугу. Покупець буде мати можливість перевірити його електронну копію на порталі перевірки розрахункових операцій.

Крім того, робоча група напрацювала зміни до наказу Мінфіну № 547, спрямовані на лібералізацію порядку реєстрації РРО.

Зокрема, підприємці подаватимуть меншу кількість документів, необхідних для реєстрації РРО, і надавати відповідні документи в електронному вигляді. Також передбачається розширення можливостей електронних сервісів УКРІНФОРМ під час реєстрації РРО.