Суму максимального платежу без ідентифікації клієнта пропонують збільшити до 25 тис. грн

Народні депутати пропонують збільшити максимальний розмір готівкового платежу без ідентифікації клієнта з 5 тис. грн до 25 тис. грн. Про це йдеться в законопроєкті №3686, зареєстрованому на сайті Верховної Ради.

Документ передбачає внесення змін до закону №361-ІХ про фінмоніторинг, який вступив в дію 28 квітня, відповідно до якого ліміт анонімних готівкових переказів зменшено з 15 тис. грн до 5 тис. грн.

Автори законопроєкту вважають, що зменшення максимального розміру анонімних готівкових переказів до 5 тис. грн створило «значні незручності для звичайних громадян».

Нагадаємо, в грудні 2019 року парламент схвалив зміни до закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Закон зокрема передбачає, що анонімно не можна відправляти понад 5 тис. грн без відкриття рахунку, поповнювати рахунки інших людей, поповнювати рахунки в платіжних терміналах на цю суму і платити за отримані товари або послуги.

Так поповнити банківську картку готівкою в терміналі ПриватБанку або Ощадбанку без використання власної картки можна тільки на суму до 5 тис. грн.

Так само і поповнення готівкою своєї або чужої банківської картки в касі банку без пред’явлення паспорта обмежено цим лімітом.
Найчастіше ідентифікація особистості відбувається за допомогою картки з введенням пін-коду, смс-повідомлення або документа, що посвідчує особу.

Законом також підвищена гранична сума валютних операцій, для яких встановлено спрощені вимоги щодо валютного нагляду, зі 150 тис. грн до 400 тис. грн (в еквіваленті).

Детальніше про фінмоніторинг читайте у нашій статті

Підписуйтесь на новини  «BIP«Бухгалтера ідеального підприємця» в TelegramFacebook, Instagram