Підписано закон про скасування подвійного оподаткування ЄСВ

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» №592-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 13 травня 2020 року. (Він же законопроект №2166). Тексту Закону поки не має.

Нові правила вступлять в силу з 1 січня 2021 року

Зокрема, закон передбачає:

  • звільнення з 1 січня 2021 року самозайнятих осіб, фізичних осіб – підприємців (ФОП), що мають основне місце роботи, від сплати за себе ЄСВ за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них;
  • скасування обов’язку ФОПів (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства платити мінімальний розмір ЄСВ за місяці без доходу (прибутку);
  • державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОПів, які не працювали і не отримували доходів за період, починаючи з 2017 року, шляхом списання їм сум недоїмки по ЄСВ, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, за умови подання ними необхідних документів.

Нагадаємо: 13 травня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2166, який спрямований на скасування подвійного оподаткування ЄСВ для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. За законопроект проголосував 321 народний депутат.