Перереєстрація ФОП – це внесення змін до діяльності ФОП, а саме:

 • Зміна прізвища (імені) підприємця;
 • Зміна адреси реєстрації ФОП;
 • Зміна КВЕДів (видів діяльності – додавання або видалення);
 • Зміна додаткової інформації (номер телефону, адреса електронної пошти).

Розглянемо етапи процесу перереєстрації ФОП:

Етап 1. Державна реєстрація змін до підприємницької діяльності.

Незалежно від виду змін, вам потрібно звернутися до державного реєстратора за місцем діючої реєстрації вашої підприємницької діяльності. Навіть якщо ви змінили адресу прописки в паспорті, все рівно звертаєтеся до держреєстратора за місцем реєстрації, яка прописана у Вас в виписці про державну реєстрацію ФОП. Необхідно буде підготувати наступні документи:

 • форма 11. Шапку заповнюєте, а в розділі змін вносите тільки ту інформацію, яка змінюється;
 • оригінал ідентифікаційного коду;
 • оригінал паспорта + копія, на всякий випадок;
 • квитанція про сплату адміністративного збору за внесення змін до єдиного держреєстру в розмірі 0,1 від мінімального прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня поточного року. Всі зміни платні крім внесення змін до КВЕДів.

Вам необхідно врахувати, що нова виписка з єдиного держреєстру юросіб і фізосіб-підприємців видається безкоштовно протягом 3-х робочих днів. АЛЕ при зміні КВЕДів виписку безкоштовно Вам не видадуть, якщо тільки ви не поміняєте основний КВЕД. На жаль, подати форму 11 онлайн ви зможете тільки на внесення змін до КВЕДів, так як онлайн не передбачено подання квитанції, яка підтвердить оплату адміністраивного збору.

Етап 2. Подача документів до органів ДФС (податкову).

У податкову потрібно подати такі документи:

 • Заява на спрощену систему оподаткування, де вказуєте внесені зміни;
 • Запит на витяг з єдиного реєстру платників єдиного податку, оскільки після внесення змін попередній витяг є недійсним.
 • Оригінал попереднього витягу з реєстру платників єдиного податку, якщо він у вас є. Його необхідно прикріпити до запиту на витяг і здати в податкову.
 • Копія виписки з ЄДР, копія паспорта, і копія ІПН, якщо Ви змінюєте адресу прописки або прізвище (ім’я).

На даному етапі потрібно врахувати той момент, що, якщо ви змінюєте адресу прописки з одного населеного пункту в інший (з одного району міста в інший), дані документи потрібно подавати в податкову за новим місцем реєстрації. Також прослідкуйте за тим, щоб з попередньої податкової інспекції передали, а в новій взяли Вашу справу без боргів. Інакше потім можуть бути проблеми.

Єдиний податок ви платите до кінця року в попередню податкову, туди ж і здаєте декларації і звіти за формою 1-ДФ та декларації про майновий стан і доходи. А річні звіти і за 4-й кв. вже подаєте в нову податкову. Єдиний податок з січня платите в нову податкову.

ЄСВ потрібно платити за місцем нової реєстрації, при цьому простежте, щоб вас там уже поставили на облік. Ця процедура може зайняти до 1-го місяця. Лише після того, як в електронному кабінеті або на сайті Мін’юсту відобразиться інформація, що ви як платник ЄСВ вже стоїте на обліку в новій податковій, можна платити ЄСВ туди. Звітність з ЄСВ також здається вже в нову податкову.

При поданні звітності в електронному кабінеті зверніть увагу, до якої податкової ви подаєте звітність, – при створенні звіту виберіть потрібну податкову.