Нові умови роботи для ФОП в ІТ-сфері

Раніше, а саме в лютому 2019 році, вже піднімалось питання про переведення ФОПів сфери ІТ в 5-ту категорію. І ось Уряд знову ініціює створення особливих умов для ІТ-спеціалістів. На цей раз під маскою «добрих намірів». Поговоримо про це детальніше.

Під час зустрічі Уряду з представниками ІТ-індустрії була озвучена ідея створення Фонду  ІТ Creative (Фонд розвитку людського капіталу), який буде виховувати нових кваліфікованих спеціалістів для галузі з причини браку кадрів в ній.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук пояснив, що гроші Фонду підуть на фінансування трьох напрямків: створення нових кампусів та курсів для ІТ-спеціалістів, фінансування стипендій студентів українських ВНЗ та на гранти для молодих вчених.

Фонд функціонуватиме за рахунок спеціального збору, який збільшуватиметься щороку від 1% у 2020р. до 5% в 2024 році. До того ж планують додати 1,5% військового збору та подвоїти ЄСВ. Очікується, що Фонд розпочне свою роботу з 2020р.  Перехід на нову модель є добровільним. Дана модель, як зазначають чиновники, буде оптимальною в більшій мірі для компаній, оскільки Уряд пропонує у відповідь усунути ризик перекваліфікації відносин між компанією та ФОП у трудові.

Однак виникає питання: Чи насправді так буде? Чи дійсно дана модель призведе до процвітання ІТ-індустрії? І чи не призведе це до того, що ІТ-спеціалісти почнуть ще більш масово від’їжджати з країни? Яка насправді ціль – покращити ефективність галузі чи наповнити за рахунок неї бюджет?

Поки ще достовірно невідомо, чи запрацює дана модель і чи взагалі Фонд розпочне свою роботу…