Нові реєстраційні документи для «єдинників»: що змінилося?

З 22-го жовтня 2019 року для обрання або переходу на спрощену систему слід застосовувати нові форми заяви.

Мінфін наказом від 16.07.2019 р. №308 (зареєстрований в Мін’юсті 24.09.2019 р. за №1054/34025) затвердив нові форми:

  • заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (завантажити)
  • розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування (завантажити)
  • запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку (завантажити)
  • витягу з реєстру платників єдиного податку (завантажити)
  • а також Порядок застосування спрощеної системи оподаткування (завантажити).

Цей наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування – 22 жовтня 2019.

Відповідно втратив чинність наказ МФУ від 20.12.2011 р. №1675″Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік”.

Як зазначено у пояснювальній записці, затвердження уніфікованих форм та Порядку для всіх груп платників єдиного податку сприятиме недопущенню працівниками контролюючих органів порушень норм податкового законодавства та створить умови для виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій без додаткових витрат матеріальних ресурсів та часу на його впровадження та виконання.

Положення наказу також є сприятливими для платників податків, оскільки надають змогу повною мірою реалізувати норми Кодексу щодо забезпечення прав платників податків.

Наказом також пропонується забезпечити можливість для суб’єктів господарювання (юридичних та фізичних осіб) – платників єдиного податку подати Запит та отримати Витяг засобами електронного зв’язку в електронній формі, що створить для платників більш зручні та комфортні умови для ведення бізнесу.

Крім того, наказом встановлено, що:

не підлягають обов’язковій перереєстрації платники єдиного податку, внесені до реєстру платників єдиного податку до набрання чинності цим наказом;

з 1 червня 2014 року буде вважатися анульованою податкова реєстрація осіб як платників єдиного податку, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання), перебували на обліку в контролюючих органах на території АР Крим або міста Севастополя та на дату набрання чинності цим наказом мають місцезнаходження (місце проживання) на території АР Крим або міста Севастополя. Податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховуватимуться таким платникам по 30 червня 2014 року, а нараховані після цієї дати – анулюються;

відновлення реєстрації платників єдиного податку проводиться після евакуації особи на іншу територію України згідно зі статтями 12, 15 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», або завершення строку тимчасової окупації шляхом реєстрації особи платником єдиного податку відповідно до Порядку застосування спрощеної системи оподаткування, затвердженого цим наказом.

Також з 22-го жовтня для отримання витягу з Реєстру єдинників слід застосовувати нову форму запиту. Зауважимо, що наразі такі заяви та запит можна надавати в паперовій формі або відправляти через Е-кабінет за допомогою меню «Листування з ДФС».

На жаль, окремого формату для їх подання в електронному вигляді ДПС так і не створила. Тому чекаємо. Також податківці ще не висловилися щодо неприйняття старих форм.