ФОП 2-ї групи зможуть працювати на єдиному податку з дати реєстрації

ФОП 2-ї групи зможуть працювати на єдиному податку з дати реєстрації

03 жовтня 2019 року було зареєстровано Законопроект № 2209 «Про внесення змін до статей 294 та 298 Податкового кодексу України (щодо спрощення започаткування підприємницької діяльності фізичними особами, які планують здійснювати таку діяльність як платники єдиного податку першої або другої групи)».

Даним законопроектом передбачається, що ФОП, які бажають зареєструватись платниками єдиного податку 1-ї та 2-ї груп зможуть почати працювати з дати реєстрації ФОП. При цьому заяву про перехід на спрощену систему оподаткування їм, як і раніше, потрібно буде подати до кінця місяця. Тобто якщо ФОП було зареєстровано 31.10, то подати заяву треба також 31.10, інакше перехід на спрощену систему можливий буде лише або на 3-ю групу, якщо подасте заяву протягом 10 календарних днів з дати реєстрації ФОП, або вже з нового кварталу (в цьому випадку заяву про перехід потрібно подати максимум за 15 календарних днів до початку кварталу).

Також планується, що ФОП платники єдиного податку 1-ї та 2-ї груп не будуть платити єдиний податок за місяць реєстрації.

Крім того, податковий період починатиметься для платників ЄП 1-ї та 2-ї груп з дати реєстрації. Тобто їм потрібно буде лише подавати річну декларацію платників єдиного податку. А декларацію про майновий стан і доходи подавати не потрібно. На разі, за квартал, в якому відбулась реєстрація ФОП платника ЄП 1-ї та 2-ї груп, потрібно здавати декларацію про майновий стан і доходи, оскільки в місяць реєстрації ФОП перебуває на загальній системі оподаткування. За неподання такої декларації загрожує штраф у розмірі 170 грн.

Джерело: законопроект “Про внесення змін до статей 294 та 298 Податкового кодексу України (щодо спрощення започаткування підприємницької діяльності фізичними особами, які планують здійснювати таку діяльність як платники єдиного податку першої або другої групи)” від 03.10.2019 р. № 2209.