Айтішникам полегшать податкове навантаження, але заборонять зовнішньоекономічну діяльність

Як повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, для ФОП, які працюють в ІТ-галузі, пропонують створити 5-ту групу платників ЄП. Однак на відміну від минулорічної пропозиції, зараз пропонують зменшити податкове навантаження зі сплати ЄСВ: виключити сплату 2-х ЄСВ і залишити лише одну;підвищення єдиного податку залишити без змін – протягом п’яти років підвищувати ставку єдиного податку по 1% – з 5% до 10%.

ПРОТЕ для даної групи буде ЗАБОРОНЕНА зовнішньо-економічна діяльність.

За словами Олександра Борнякова, такий підхід вигідний тим, що дозволить уникнути обхідних схем, при цьому в українську економіку буде заходити новий бізнес, прибуток якого не буде виводитися за кордон.

Раніше законодавцями зазначалось, що створення даної групи спростить ситуацію з питанням неофіційного працевлаштування через схему ФОП. Проте залишається питання – що робити звичайним фрілансерам – чи буде можливість залишитись на 3-й групі, чи потрібно буде доводити, що ти дійсно ФОП фрілансер, а не прихований найманий працівник компанії?

Цікаво, що Борняков зазначає, що в рамках дискусії влада прийшла до консенсусу з представниками IT-індустрії, що зазначена вище схема буде оптимальною для ІТ-індустрії.